Valų ir Vosyliukų kaimų bendruomenė
Home
 

Naujas sąvartynas kelyje į Grigiškes – AČIŪ Trakų savivaldybei

Bonkiagalvių kronikos

Kai buvo diskusija dėl atliekų tvarkymo, pateikėme pasiūlymą – įpareigoti kiekvieną asmenį, turintį bent kokį pastatą (sodą, namą, pirtelę), sudaryti sutartį dėl atliekų išvežimo. Juolab, kad kai kurios įstatymų pataisos tai numato. Ką padarė administracijos direktorius  su mere? Tegul sutartį sudaro, ne kas turi namus/namukus/nameliukus, o visi, ir mirusieji, ir gyvieji, ir tie kur jau pardavę, ir tie kurie neturi konteinerių, ir tie kur gyvena Anglijoje, ir pan…..

Moka VISI – tai Trakų rajono savivaldybės logika.

Kas gavosi? Daug kas nesumokėjo. Tada pasiuntė seniūnijos darbuotojas įteikti raginimus sumokėti (pašto darbuotojai neturi teisės palikti laiško ne pašto dėžutėje). Kai kam įteikė, kai kas gal ir susimokėjo už nesuteiktas paslaugas. Spjovė į tą reikalą savivaldybė ir bonkiagalviai nusprendė – pastatykim konteinerius – miške, kad sodininkai ten mestų.

O sodininkai nekvaili. Kam dabar tada stambiagabaritinių atliekų aikštelė? Kam naudoti kurą, kad iki jos nuvežti? Mesim prie konteinerių – lovas, plytas, butelius, baldus, gipskartonį ir pan. Ir štai turime dar vieną sąvartyną tokioje nuostabioje vietoje.

„Užtat miškas bus švarus“. Na taip, švarus, nes ankščiau sodininkai veždavo į namus išmesti (čia ko savivaldybė neprivertė sudaryti sutarčių). O „nelegalūs“ šiukšlių išvėžėjai vistiek veš prie aukštos įtampos, o visi gyvenantys Valuose/Vosyliukuose kasdien matys tokius vaizdus kaip nuotraukoje…. Kad atsimintum kokioje savivaldybėje gyveni, matyt…

Ką siūlai, klaus „teisuoliai“. Siūlau tai ką ir siūlėme kai buvo teikiamas projektas – turi sodo namą/namuką/nameliuką ar pirtelę ant sklypo – štai tau konteineris, ir štai tau sutartis. Viskas. Visos problemos išspręstos.

 

Off 

09/15/2018 This post was written by Categories: Naujienos Comments are off for this post


Top