Valų ir Vosyliukų kaimų bendruomenė
Home
 

Apsaugokime namus nuo gaisro

Brangūs Kaimynai, kaip žinia šiąnakt ugnis sunaikino gyvenamąjį namą Valų kaime. Kaip apsaugoti savo turtą?

Ugnis nesukalbamas priešininkas – nuo žemės paviršiaus gali nušluoti viską, kas yra išties brangu. Todėl labai svarbu žinoti ir žinias pritaikyti realybėje, siekiant išvengti gaisro namuose. Pasidalinsime keliais aktualiais patarimais, kurie dažnai praslysta pro namų savininkų akis ir kurie gali padėti apsaugoti nuo šios visa naikinančios stichijos.

Nepalikite ugnies be priežiūros. Atrodytų banalus pasakymas, tačiau kiek atsitinka nelaimių dėl to, kad atvirame židinyje ugnis „pašokinėjo“ ir karštos žarijos poškėdamos nukrito ant šalia židinio sukrautos malkų krūvos. Arba pro šalį bėgantis katinas nesuvaldė savo uodegos ir trinktelėjo medinę skulptūrą, kuri galu atsirėmė į židinio stiklą ir pamažu įkaito… Todėl jei namuose bet kokia forma plevena ugnis – neikite pas kaimynę „penkioms minutėms“.

Išvalykite kaminą. Anot priešgaisrinės saugos specialistų, viena dažniausių ugnies išsiplėtimo priežasčių yra netvarkingas kaminas, užsikimšęs kamino įdėklas, suodžiais stipriai padengtos dūmtraukio sieneles. Smarkiai įkaitinus pečių, kuomet kaminas smarkiai apėjęs suodžiais, galima sukelti suodžių gaisrą – tai procesas, kurio metu užsidega suodžiai, temperatūra pakyla iki 1000-1200 laipsnių karščio ir kurios dažnai neatlaiko kaminas, įkaita ir užsidega šalia esantys daiktai. Pavojingo proceso galima išvengti reguliariai valant kaminą – šį darbą gali atlikti kaminkrėtys (taip, tokia profesija ne tik pasakose egzistuoja). Taip pat naudojant nerūdijančio plieno kamino įdėklą, kuris yra labiau atsparus karščiui.

Laikykitės priešgaisrinių saugos reikalavimų namuose. Durys iš katilinės į gyvenamąsias patalpas turėtų būti specialios, atsparios ugniai ir galinčios sulaikyti ugnies plitimą. Kadangi vienas ryškesnių gaisro kaltininkų yra katilas, reiktų ypatingą dėmesį skirti katilinės įrangai. Durys vienas iš dažniausiai pamirštamų ir ignoruojamų reikalavimų, o be reikalo. Naudojamas katilas turi taip pat reikalavimus montavimui, patalpoms, pateikiamos rekomendacijos – jų reikia paisyti. Šalia katino ar židinio neturėtų būti degių daiktų – malkų, drabužių, o tuo labiau pavojingų daiktų – dujų baliono, dažų skardinių, buitinės chemijos ir pan.

Ir svarbiausia – niekada nepraraskite budrumo, niekada negalvokite, jog „man taip neatsitiks“. Būkite atsargūs ir ugnis jūsų namus aplenks.

 

5 nesudėtingi, tačiau galintys išgelbėti gyvybę, patarimai:

1. Nestatykite elektrinių šildymo prietaisų prie pat užuolaidų, baldų ir venkite juos palikti įjungtus visą naktį.

2. Įsigykite bent du gesintuvus, kurie padėtų nuslopinti gaisrą vos jam prasidėjus.

3. Su visa šeima aptarkite, kaip elgtis kilus gaisrui.

4. Periodiškai patikrinkite, ar kaminuose, krosnyse ir dūmtraukiuose nėra plyšių, per kuriuos galėtų plisti ugnis.

5. Nepalikite atviros ugnies (židinių, žvakių) be priežiūros.

Off 

11/27/2017 This post was written by Categories: Naujienos No comments yet


Top